ДТП (дорожньо-транспортна пригода)

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

ДТП адвокат

ДТП дорожньо-транспортна пригода. У Дніпрі (Дніпропетровську), а також по всій території України, щодня відбувається велика кількість ДТП. І на жаль, від цього лиха ніхто не «застрахований». Навіть при строгому дотриманні правил дорожнього руху, ви можете стати  учасником ДТП як в якості потерпілого так і винуватця.

Існує три види юридичної відповідальності за вчинення ДТП:

Адміністративна відповідальність за ДТП

Коли потерпілому завдано шкоди здоров’ю легкого ступеня тяжкості, наступає адміністративна відповідальність. Найбільш поширення кваліфікація це ст. 124 КУпАП, тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Своєчасна допомога адвоката при ДТП (перевірка правильності складеного протоколу, клопотання про виробництво додаткових дій і залучення додаткових документів), дозволяє ефективно захистити ваші інтереси, а в деяких випадках впливає на то який процесуальний статус ви отримаєте потерпілого або винуватця ДТП.

Адвокат що спеціалізується на ДТП, завжди зможе вибрати для вас оптимальний варіант ваших дій та реалізувати необхідну тактику захисту. Також адвокат може пояснити Вам – як оскаржити протокол поліції в суді

З 01.01.2020 року вступають в силу Зміни до кримінального кодексу України (КК), кодекс буде доповнено ст. 286-1. З цього моменту управління транспортним засоби в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння буде кримінальнім проступком і винні особи будуть вже притягуватися до кримінальної відповідальності.

Кримінальна відповідальність за ДТП

Якщо під час ДТП учаснику пригоди було завдано шкоди здоров’ю середньої або тяжкої ступені тяжкості, або ДТП спричинила смерть людини. То винувата особа притягується до кримінальної відповідальності за ст. 286 КК України, яка передбачає позбавлення волі на строк до 10 років та позбавлення прав на термін до 3-х років.

Кваліфікований адвокат при ДТП, ще на стадії досудового слідства, може вплинути на майбутнє рішення суду, оскільки може з’ясувати і надати необхідні докази вини або невинуватості клієнта. Нерідко винуватцем пригоди з тяжкими наслідками стає сам потерпілий, який опинився в так званому безконтактному ДТП, при якому створена перешкода для руху. Відбувається багато і інших випадків ДТП, після яких без допомоги адвоката в украй складно довести свою правоту або навіть невинність.

 

Цивільно-правова відповідальність при ДТП

Під час ДТП практично завжди виникає матеріальна (а також моральна) шкода. Відшкодування шкоди (збитків), заподіяної під час ДТП і є цивільно-правовою відповідальністю.

При кримінальній відповідальності спричинена шкоди стягується судом при винесенні вироку, причому розмір збитку має опосередковане значення і на міру покарання. Тому робота адвоката в частині матеріальних збитків (доведеність суми збитку) має великий вплив.

При кримінальної відповідальності заподіяння шкоди стягується судом при винесенні вироку. При тому розмір збитків має опосередковане значення і на міру покарання. Тому робота адвоката в частині матеріальних збитків (доведеність суми збитку) має великий вплив.

У разі притягнення до адміністративної відповідальності суд встановлює лише винність і покарання винуватцю ДТП. А ось стягнення збитків (при недостатності страхового відшкодування або відсутності страховки або неплатоспроможного страховика) вже проводиться в рамках цивільного спору (цивільної справи). Де для відшкодування шкоди необхідно пред’явити позов до суду. В такому випадку на потерпілого покладається обов’язок доведення суми збитку, для чого необхідно цілий ряд правильних процесуальних дій.

Отримання виплати за договором страхування.

Досить часто страхові компанії не виконують свої зобов’язання за договором, мотивуючи тим, що подія – є НЕ страховим випадком. Не рідкісні випадки, коли страхові компанії знаходяться практично в процесі ліквідації, у зв’язку з чим виплати не здійснюються у зв’язку з чим доводиться притягати страхові компанії до відповідальності. Також досить поширеним є недостатності страхового відшкодування – це коли страхове відшкодування не покриває вартість збитку (ремонту, відновлення автомобіля та ін.), В такому випадку можливо оскаржити дії страхової копанні або ж стягнути різницю з винуватця ДТП.

Якщо ви опинилися в ДТП і не розумієте, як правильно вирішити питання з винуватцем (або потерпілим) ДТП або правильно сформувати свою позицію – Адвокатське Бюро «Мельниченко» може надати вам кваліфіковану допомогу у вигляді:

  • виїзд на місце ДТП;
  • консультація і супровід юриста по Автоправу;
  • підготовка необхідних документів;
  • витребування доказів ДТП (записів з камер спостереження, метеоданих, і ін.)
  • проведення незалежної експертної оцінки на предмет завданих збитків, втрати майна і втрати товарної вартості при транспортній пригоді;
  • проведення автотехнічної та інших видів експертиз;
  • оскарження протоколу (визнання недійсним) поліції в суді;
  • захист адвокатом учасника ДТП в суді і вчасно слідства;
  • оскарження (оскарження) рішення (вироку) суду по ДТП, а також штрафу і позбавлення прав.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Консультація