Як захистити інтелектуальну власність ?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Законодавство  України  що до  захисту прав інтелектуальної власності є досить розгалуженим. Основним законодавчим актами в цій сфері э: Конституція України, Закон України «Про авторське право і суміжні права», Цивільний кодекс України, Кодекс України про адміністративні правопорушення, Митний кодекс України, Кримінальний кодекс України, а також спеціалізовані законодавчі та підзаконні акти, що забезпечують захист окремих об’єктів права інтелектуальної власності.

До недавнього часу судовий захист прав інтелектуальної власності здійснювався:

  • судами загальної юрисдикції,
  • господарськими судами України,
  • адміністративними судами (в сфері публічно-правових відносин навіть).

Рік по тому в Україні розпочалась чергова судова реформа. Одним із наслідків цих реформ було внесення змін зокрема до Цивільного процесуального кодексу України (ЦПК) та Господарського процесуального кодексу України (ХПК)  а також до Закон України «Про судоустрій і статус суддів».

За  «Новим Закон України «Про судоустрій і статус суддів» та указом президента №299/2017 «Про утворення Вищого суду з питань інтелектуальної власності», було створено Вищий суд з питань інтелектуальної власності з місцезнаходженням у місті Києві. Цей новий спеціалізований суд, не працює як повноцінний орган судової влади, оскільки ще знаходиться в стадії поступового створення ( призначення судів та посадових осіб апарату суду, з’ясування питань матеріального-технічного забезпечення та інше).

З 15 грудня 2017 року набрали чинності зміни до Цивільного процесуального кодексу України та Господарського процесуального кодексу України. Відповідно до 19 ЦПК України спори що до захисту права інтелектуальної власності не відносяться до юрисдикції загальних судів. В свою чергу ч. 2 ст. 20 ГПК України  чітко встановлює, що: справи щодо прав інтелектуальної власності розглядає Вищий суд з питань інтелектуальної власності.

Таким чином з 15 грудня 2017 року судовий захист інтелектуальної власності відноситься до виключної юрисдикції Вищого суду з питань інтелектуальної власності, який ще не змозі здійснює правосуддя.

Виникає запитання:

  • куди подати позов, що до захисту права інтелектуальної  власності (вжиття заходів забезпечення позову)?

Та навряд чи на це запитання, на даний час, є відповідь. Є лише осмислення того, що з 15 грудня 2017 року по теперішні час, реалізувати право на судовий захист інтелектуальної власності в Україні не можливо.

Залишається лише сподіватися, що Вищий суд з питань інтелектуальної власності нарешті запрацює та поновить судовий захист прав інтелектуальної власності в Україні.

Маненко Ю.В.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

    Консультація