Коронавірус – форсмажор…

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

коронавірус форсмажорЮридичний факт запровадження карантину віднесено до форс-мажорних обставин

Вчора 17.03.2020р.  ВРУ прийняла  Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)».

☝🏼 Важливим для суб’єктів господарювання та всіх договірних відносин є пункт 5 цього Закону:

«У частині другій статті 14-1 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні»після слів «введення комендантської години,» доповнити словами «карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України».

‼️ Таким чином, на законодавчому рівні карантин віднесено до форс-мажорних обставин !

Відповідно до ч. 2 ст. 14-1 Закону «Про торгово-промислові палати в Україні», форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) є надзвичайні та невідворотні обставини, що об’єктивно унеможливлюють виконання зобов’язань, передбачених умовами договору (контракту, угоди тощо), обов’язків згідно із законодавчими та іншими нормативними актами.

Відповідно до Цивільного та Господарського кодексів, сторона яка зазнала впливу форс-мажору звільняється від відповідальності за невиконання та/або неналежне виконання своїх зобов’язань.

Частина 2 ст. 218 Господарського кодексу визначає, що у разі якщо інше не передбачено законом або договором, суб’єкт господарювання за порушення господарського зобов’язання несе господарсько-правову відповідальність, якщо не доведе, що належне виконання зобов’язання виявилося неможливим внаслідок дії непереборної сили, тобто надзвичайних і невідворотних обставин за даних умов здійснення господарської діяльності.

Згідно із ч. 1 ст. 617 Цивільного кодексу особа , яка порушила зобов’язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов’язання, якщо вона доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.

P.S. Форс-мажор – непередбачувана подія, що не залежить від волі сторін, що беруть участь в угоді, але веде до неможливості виконання договірних зобов’язань. Формально, в цивільно-правових системах форс-мажор визначається як обставина, що звільняє сторони, які уклали договір, від відповідальності

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Консультація