Обшук

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Обшук –

це завжди несподівана і раптова і подія. Доволі часто для бізнесу та громадян знайомство з кримінальним провадженням (справою) як і знайомство зі слідчими органами починається з обшуку. Необхідність присутності адвоката при проведенні обшуку, полягає в тому, що результати цієї слідчої дії можуть в наслідку мати вирішальне значення для вас.

Як правило обшук починається як стихійне лихо, несподівано в один момент хтозна-звідки налітають «тривожні люди» та під дружний «тролінг», розмахуючи якимись документами, блокують всіх і вся на даній території. Для більшої пристрасті, з метою залякування можуть бути використані спеціальні підрозділи поліції та інших правоохоронних органів.В процесі входу на територію підприємства або інше приміщення, можуть бути виламані або іншим способом пошкоджені двері та інше майно (замки, камери, інш.). Особливий інтерес у правоохоронців викликають сейфи, гроші та цінності, документи та різні носії інформації, сервера та комп’ютери (включаючи смартфони та телефони).

Проведення обшуку.

Законом звичайно встановлений порядок проведення обшуків, але резолютивну частину ухвала слідчих суддів про дозвіл на обшук, виписані як правило із досить загальним формулюванням. Виходячи із текстуяких встановити які саме речі, предмети, документи, зброя або інше майно мають намір відшукати слідчі органи не завжди представляється можливим. В такому випадку дії адвоката під час обшуку, зводяться до того щоб звести до мінімуму обсяг вилученого майна.Не рідкі випадки, коли під час обшуку без участі адвоката, слідчі органи на чисто вилучають гроші, документацію підприємства, комп’ютери телефони (в тому числі і у співробітників) у зв’язку з чим бізнес та господарська діяльність підприємства повністю блокується. Що може привести до серйозних проблем в майбутньому.

Тимчасово вилучене майно.

Правовий статусу майна, вилученого під час обшуку, теоретично регламентований ст. 236 КПК України, а саме: «вилучені речі і документи, які не входять до переліку, за яким прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, але не належать до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном». Та згідно закону слідчий зобов’язаний протягом 24 або 48 годин (ч. 5 ст. 171 КПК України), звернутися з клопотанням до слідчого судді про накладення арешту на майно, в іншому випадку зобов’язаний його повернути. Але реалії токові, що слідчі часто ігнорують ці норми закону. І адвокатам для повернення тимчасово вилученого майна доводиться звертатися із скаргами до суду. Оскільки слідство під різними приводами (проведення експертиз, передача іншому слідчому і т.д. і т.п.) утримують незаконно, вилучене під час обшуку майно.

Повернення майна.

Коли постає питання про повернення майна (речей, документів, грошей,комп’ютери та телефони) то досить часто починається протиборство з правоохоронними органами, оскільки останні як правило не поспішають повертати вилучені речі. У деяких випадках доходить до такого абсурду, що слідчі вимагають підтвердження, що вилучені речі, гроші та цінності належать саме вам.

Це особливо актуально коли в кримінальному провадженні нікому не пред’явлено «повідомлення про підозру». І таким чином вилучене майно утримується слідчим органом, до прийняття рішення по ст. 284 КПК України, а по суті вічно.

Судова практика про поверненню вилученого під час обшуку майна, не однорідна та дуже спірна і суперечлива. У більшості суди першої інстанції погоджуються з думкою прокурорів або слідчого і відмовляють у поверненні майна, незважаючи на відсутність арешту на таке майно.

І лише у вищих інстанція судді починати відповідно реагувати на такі порушення.

При проведенні обшуку адвокат надає кваліфікований захист ваших інтересів, а саме:

  • безпосередню участь адвоката при проведенні обшуку;
  • контроль адвокатом за дотриманням процесуальних норм при проведенні обшуку;
  • внесення до протоколу обшуку запереченьтаклопотань адвоката;
  • оскарження адвокатом дій слідчих органів при проведенні обшуку;
  • подача адвокатом клопотань і скарг щодо повернення тимчасово вилученого майна;
  • оскарження адвокатом постанов про арешт майна;
Ефективним способом захисту під час обшуку є заздалегідь підготовлені до проведення обшуку люди (персонал і керівники підприємств) та залучення кваліфікованого адвоката.

Бюро проводить також індивідуальні практичні тренінги для підприємств і громадян з підготовки персоналу та керівництва до проведення обшуку.

Отримати більш детальну інформацію.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Консультація