Стоп «колектор».

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Верховна рада України в першому читанні проголосувала за проект Закону №2133  «Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності».

Законопроект,  закріплює поняття колекторської діяльності та передбачає  ряд заборон для професійних колекторів.

Так, відтепер колекторам заборонено погрожувати боржнику чи висловлювати фрази, які зачіпають його честь, гідність та ділову репутацію.

Якщо, колектор вирішив повідомити боржнику «неправдиву» інформацію стосовно наслідків, які настануть для нього у разі невиконання ним своїх зобов’язань з виплати простроченої заборгованості, то він заплатить штраф від 85 тис. грн до 170 тис. грн.

Законопроект передбачає, що під час організації та здійснення колекторської діяльності забороняється:

 

 1. здійснювати дії, що посягають на права, свободи та власність фізичних осіб, використовувати силу, насильство, погрози.
 2. використовувати вульгарну або нецензурну лексику, грубий тон розмови, будь-які інші засоби, які мають характер залякування.
 3. надавати неправдиву інформацію про свій статус, кваліфікацію або професійні повноваження.
 4. висловлювати у будь-який спосіб погрози щодо здійснення противоправних дій, що мають на меті порушити право власності на майно боржника.
 5. приймати доручення на врегулювання простроченої заборгованості в разі, якщо виконання такого доручення завадить виконанню раніше прийнятого доручення.
 6. введення боржника в оману відносно розміру, характеру та підстав виникнення простроченої заборгованості.
 7. надавати неправдиву інформацію стосовно належності кредитора, суб’єкта колекторської діяльності та/або осіб, які діють від його (їх) імені та в його (їх) інтересах, до правоохоронних органів, органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
 8. будь-яким чином взаємодіяти з боржником, його представником (представниками) та/або членами сім’ї, у тому числі шляхом зустрічей за місцем проживання (місцем реєстрації) боржника, а також за допомогою засобів телефонного зв’язку, факсимільних, телеграфних, текстових, голосових, електронних і інших повідомлень, переданих по мережах електрозв’язку, у робочі дні в період з 20 години до 9 години, а також у вихідні, святкові та неробочі дні.
 9. за ініціативою кредитора, суб’єкта колекторської діяльності та/або осіб, які діють від його (їх) імені та в його (їх) інтересах, будь-яким чином взаємодіяти з боржником, його представником (представниками) та/або членами сім’ї, у тому числі шляхом зустрічей за місцем проживання (місцем реєстрації) боржника, а також за допомогою засобів телефонного зв’язку, факсимільних, телеграфних, текстових, голосових, електронних і інших повідомлень, переданих по мережах електрозв’язку, загальним числом більше двох разів на добу, більше чотирьох разів на тиждень, більше шістнадцяти разів на місяць.
 10. приховувати інформацію про номер контактного телефону.
 11. будь-яким чином повідомляти третіх осіб про заборгованість боржника.
 12. будь-яким чином взаємодіяти з роботодавцем (роботодавцями) боржника стосовно простроченої заборгованості боржника, крім випадків передбачених законодавством України.
 13. контактувати з боржником за його місцем роботи (основним чи за сумісництвом), у тому числі за допомогою засобів телефонного зв’язку.
 14. вимагати від членів сім’ї боржника та/або інших пов’язаних з боржником осіб прийняти на себе зобов’язання стосовно простроченої заборгованості боржника, якщо інше не передбачено договором або законом.

І не забувайте, що одним з найкращых способів боротьби з коллекторавмі є – “пасивна оборона”.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Консультація